Vrácení zboží

Vrácení zboží - odstoupení od kupní smlouvy podle Občanského Zákoníku

 

Pokud jste zakoupili zboží, které nevyhovuje Vašim požadavkům a chcete využít svého práva na vrácení v zákonné 14ti denní lhůtě, níže najdete podmínky a postup.

 

Podmínky pro vrácení zboží

Jestliže jste spotřebitel dle § 419 občanského zákoníku, máte právo vrátit zakoupené zboží bez udání důvodu dle § 1829 odst. 1 ve spojení s § 1818 zákona č. 89/2012 Sb. Vrácení zboží je možné v zákonné 14denní lhůtě (kalendářní dny) ode dne převzetí zboží od prodejce nebo přepravní společnosti.

 

Kam a jak zboží vrátit

Zboží můžete vrátit doručením na adresu naší firmy:

WIREMAX s.r.o.

Stazap Business Park, C1.21

Tiskarska 599/12

108 00 PRAHA

 

spolu s písemným odstoupením. Návrh odstoupení je k dispozici ZDE v PDF formátu (stačí vytisknout a vyplnit).

Vrácené zboží musí být dobře zabalené, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy. Doporučujeme zabalit zboží do přepravní krabice s dobrou výstelkou. Zboží musí být v původním stavu bez známek používání, abyste se vyhnuli snížení kupní ceny o náklady na opravu nebo čištění. Kupní cena zboží bude vrácena na Váš bankovní účet v nejkratší možné lhůtě, nejpozději však do 14 dnů ode dne prokazatelného doručení oznámení o odstoupení od kupní smlouvy elektronicky, písemně nebo spolu se zbožím.

Do zásilky vložte písemné odstoupení od kupní smlouvy s uvedením čísla bankovního účtu, na který si přejete zaslat kupní cenu zboží, a kopii nákupního dokladu.

Zde je doporučení ohledně vracení zboží

Obal není součástí koupě a nemusí být vracen spolu se zbožím. Nicméně, pro zajištění bezpečného a rychlého vrácení doporučujeme zboží vrátit v originálním obalu (zejména u jednotlivých produktů). Tím se vyhnete nutnosti platit náklady za obnovu zboží do původního stavu.

Zboží si můžete vyzkoušet, nemělo by však dojít k jeho opotřebení.

 

Pokud si objednáte tiskárnu a rozhodnete se ji vrátit, prosíme vás, abyste se drželi následujících kroků:

 

  • Kontaktujte nás: Než začnete s vracením tiskárny, prosíme, abyste nás kontaktovali. Každý takový případ řešíme individuálně, a tak nám umožníte připravit se na váš návrat zboží.
  • Vraťte tiskárnu v původním stavu: Tiskárna by měla být vrácena v původním stavu, jak byla doručena. To zahrnuje i originální obal a veškeré příslušenství, které bylo součástí vaší objednávky. Pokud jste použili toner, není možné ho vrátit v původním stavu, protože se z něj odstraní pečeť (pojistka) z továrny. V takovém případě budeme muset účtovat buď plnou nebo částečnou cenu toneru v závislosti na počtu vytisknutých stránek.
  • Vraťte tiskárnu nepoškozenou: Pokud tiskárnu vrátíte poškozenou, může to mít dopad na výši vašeho náhradního plnění. Proto doporučujeme, abyste tiskárnu dobře zabalenou a chráněnou před případným poškozením.

 

Dodržujte 14denní lhůtu: Pokud se rozhodnete vrátit zboží, musíte to učinit do 14 dnů od obdržení zboží. Dodržujte kalendářní dny, nikoliv pracovní. Rozhodující je prokazatelné doručení oznámení o odstoupení od smlouvy. Stačí poslat elektronicky na email info@wiremax.eu, nebo písemně společně se zbožím.

WIREMAX s.r.o.

+420-775-556-568

info@wiremax.eu